Filmové fujaré

Sedím na konári a je mi dobre & DOCUKU

Projekce filmu pod letním nebem s vystoupením mezříčské kapely a barem.
Hrajeme na terase Brillovky (Rožnov pod Radhoštěm) – MAPA ZDE

pá 28. června 2019 / Rožnov p. R. / od 19.30 h

Vstupné: 180 Kč (v předprodeji) / 199 Kč (na místě)

Adresa místa projekce: Bezručova 211, 75661 Rožnov pod Radhoštěm


poslechnout DOCUKU
18.00 h – otvíráme bar
19.30 h – k tanci a poslechu hraje Docuku
21.30 h – Sedím na konári a je mi dobre – projekce filmu
23.30 h – bar a volná zábava

Sedím na konári a je mi dobre
1989, 110 minut, barevný
Režie & scénář: Juraj Jakubisko. Kamera Laco Kraus. Hudba: Jiří Bulis. Hrají: Ondřej Pavelka, Bolek Polívka, Markéta Hrubešová, Deana Horváthová-Jakubisková, Viliam Polónyi, Miroslav Macháček, Štefan Kvietik, Stanislav Štepka a další.

Film Juraje Jakubiska vypráví příběh dvou válečných navrátilců Pepeho a Prengela (Bolek Polívka a Ondřej Pavelka), kteří se náhodou potkají a od té chvíle jsou jejich osudy pevně propojené. Oba společně najdou poklad, usadí se v opuštěné židovské pekárně a začnou péct chleba. Společnou láskou se jim stane tajemná dívka Ester (Markéta Hrubešová), která se tu jednoho dne objeví. Na dveře klepou padesátá léta... Film, v němž se zcela v intencích režisérovy poetiky proplétají historická fakta s fantazií a hrou, nahlížené výtvarnou kamerou Laca Krause, natočil Juraj Jakubisko v roce 1989 v koprodukci s NSR a s výraznou účastí českých herců. (Česká televize)


DOCUKU (Valašské Meziříčí)

Šestičlenná hudební formace Docuku z Valašského Meziříčí vznikla na sklonku r. 2001 díky iniciativě zpěváka a multiinstrumentalisty Jiřího Buksy. Její název znamená ve valašském nářečí „honem, rychle, svižně“ nebo také „dohromady“ a zúčastnění hudebníci jej naplňují ve svižných, melodických písničkách na pomezí folklóru a bigbítu. Písně, zaznamenané ve sbornících lidových písní nebo i vlastní tvorba, čerpající z odkazu moravsko-slezského, polského, slovenského či balkánského, jsou osobitě aranžovány a transformovány do podoby milostných balad či folklorbeatových „našlapaných“ skladeb.
web skupiny


Bar s čepovaným pivem a jinými tekutinami.
Jídlo bude.
Sezení na židlích.
Bude-li pršet, nezmoknete, terasa je nadstřešená.
Akce se koná na výškové terase a není z bezpečnostních důvodů vhodná pro děti do 4 let.
Psy tentokrát nechte doma.


Zpět...