Hudební fujaré #2

David Evans (Tennessee)& cimbálová muzika Kosár

Dřevní americké blues + valašská cimbálová muzika

út 9. května 2017 / 3. Etáž / Rožnov p. R. / 19.00 h / 140 Kč


Hudební fujaré 2017 je druhý ročník experimentálního koncertního cyklu unikátního setkávání muzikantů rozmanitých žánrů nejen s folklórní hudbou. Na květnovém pokračování pořadu vystoupí samostatně i ve společné improvizaci:

DAVID EVANS (Tennessee)
* americký bluesman a muzikolog
* David Evans (22. ledna 1944) je americký bluesman, etnomusikolog a vedoucí programu Ethnomusicology/Regional Studies na Rudi E. Scheidt School of Music in the University of Memphis, kde pracuje od roku 1978. Narodil se Bostonu a během studií podnikal výlety do na jih Spojených státu, kde v šedesátých letech zkoumal a nahrával bluesové hudebníky. V roce 1970 nahrál zpěváka Jacka Owense a pozděli produkoval nahrávky Jessieho Mae Hemphilla a jiných bluesových muzikantů. Jako šéf University of Memphis's High Water Recording Company zaznamenal četné nahrávky hudebníků z okolí Memphisu, z nichž někteří byli do té doby ještě nezdokumentovaní. Napsal či editoval řadu publikací a bookletů k četným hudebním nahrávkám. V roce 2003 vyhrál Grammy za "Best Album Notes" za desku Screamin' and Hollerin' the Blues: The Worlds of Charley Patton. Evans hraje sólově a se skupinou the Last Chance Jug Band. Diskografie: Match Box Blues (Inside Sounds, 2002); I Didn't Know About You (Heavywood, 2005); Needy Times (Inside Sounds, 2007) and Shake That Thing! (Inside Sounds, 2006).

CM Kosár
* cimbálová muzika Petra Valy
* web muziky

KDY A KDE?
úterý 9. května 2017 od 19.00 h (bar od 18.00 h)
3. Etáž, budova Stroza, Bezručova 663, Rožnov p. R. (bývalá Loana) – mapa
Koncerty jsou na stojáka, ale můžete si u nás sednout na polštářek na čisté dřevěné parkety. A několik židlí pro starší a pokročilé taky máme.
Prostor je nekuřácký, bezbariérový (zavolejte nám raději dopředu na 608873807, máme výtah).
Rodiče s dětmi vítáni, hodní psi taky.

VSTUPNÉ
140 Kč / studenti (ISIC) 100 Kč / děti do osmi let s rodiči zdarma


Hudební fujaré finančně podpořilo město Rožnov pod Radhoštěm.


Zpět...