Hudební fujaré #3

Vladimír Merta & Sean Barry & horňácká muzika Petra Mičky

folk z Prahy + keltský harfeník + horňácký nářez

pá 6. října 2017 / 3. Etáž / Rožnov p. R. / 19.00 h / 140 Kč


Hudební fujaré 2017 je druhý ročník experimentálního koncertního cyklu unikátního setkávání muzikantů rozmanitých žánrů nejen s folklórní hudbou. Na říjnové pokračování pořadu vystoupí samostatně i ve společné improvizaci:

Vladimír Merta
* hudebník, publicista, spisovatel
* www.vladimirmerta.cz


Horňácká cimbálová muzika Petra Mičky
* Muzika vznikla v roce 1999. Část muzikantů působících v různých muzikách (F. Sup, P. Valíček, V. Prudil, R. Kovárník, A. Mička) se spojila s dalšími, kteří spolupracovali se souborem Mladá Velička (P. Mička, P. Chovanec, M. Drlík, D. Řičica). Jak procházela muzika časem, tak procházeli muzikanti jejími řadami, takže nakonec vzniklo jakési širší společenství, v němž svým způsobem všichni patří "do rodiny", i když v současnosti víceméně funguje jakási ustalená sestava. Stalo se na Horňácku dobrou tradicí, že muzika, přestože má ve svých řadách dobré zpěváky, spolupracuje průběžně i s celou řadou zpěváckých osobností – od nejstarší generace po mladou, což připominají hosté pozvaní na CD Z kořenů strom - Dušan Holý, Martin Čambal, Anna Šajdlerová, Miroslav Drlík, Veronika Malatincová. Velmi podstatnou části činnosti muziky je podíl na udržování živých zvyků a obyčejů na Horňácku. Do dnešních dnů se CM podílela na vzniku CD Hrubá Vrbka, hrubá (2005) a jako hudební doprovod sboru z Kozojídek na CD "Ta kozojdská cesta" (2006). CD Z kořenů strom, první samostatný počin muziky, vyšlo u Indies Happy Trails v roce 2009.
* web muziky

Sean Barry
* Sean Barry je mladý muzikant se světlou budoucností. Má totiž jeden zvláštní dar, umí hrát na nástroj, který v dnešní době není příliš obvyklý. Je to keltská harfa. Sean pochází z Anglického Newcastlu, kde žil až do svých devatenácti let. S harfou se poprvé setkal ve svých devíti letech. Díky svému hudebnímu sluchu byl schopen zahrát vše co slyšel. V deseti letech nahrál své první album. Následovala četná vystoupení s rodnou kapelou "USHNA" a Sean se brzy stal, pro svůj osobitý styl a originální způsob improvizace, vyhledávaným umělcem. Hodně cestoval a Česká republika mu učarovala natolik, že se rozhodl tady zůstat. Stal se pět let za sebou mistrem Velké Británie v hraní na keltskou harfu a za svůj talent si vysloužil několik dalších cen, jako například BBC National music festival in London a mnoho dalších. Sean je mezinárodně uznávaný muzikant s přirozenou schopností vnímat a reprodukovat hudbu na všech úrovních. Hraje sólo, duo, jako doprovodný muzikant a také skládá svou hudbu. V jeho repertoáru je Irská, Skotská, Keltská hudba a případně jiné hudební styly.
* www.seanbarry.cz

KDY A KDE?
pátek 6. října 2017 od 19.00 h (bar od 18.00 h)
3. Etáž, budova Stroza, Bezručova 663, Rožnov p. R. (bývalá Loana) – mapa
Koncerty jsou na stojáka, ale můžete si u nás sednout na náš polštářek na čisté dřevěné parkety. A několik židlí pro starší a pokročilé taky máme.
Prostor je nekuřácký, bezbariérový (zavolejte nám raději dopředu na 608873807, máme výtah).
Rodiče s dětmi vítáni, hodní psi taky.

VSTUPNÉ
140 Kč / studenti (ISIC) 100 Kč / děti do osmi let s rodiči zdarma


Hudební fujaré 2017 finančně podpořilo město Rožnov pod Radhoštěm.


Zpět...