Hudební fujaré #4

Morenito de Triana
& FCM Radegast

flamenco + valašská cimbálová muzika

pá 8. listopadu 2019 / 3. Etáž / Rožnov p. R. / 19.00 h
180 Kč (v předprodeji) / 199 Kč (na místě) / 150 Kč (ISIC na místě)

KOUPIT VSTUPENKU


Morenito de Triana

Slovenský kytarista Morenito de Triana (Stanislav Kohútek) se formoval u španělských kytarových mistrů Gerarda Nuňeze, Nino de Pury a Joseho Manuela Tudely. Jako flamenkový kytarista působil ve skupinách Andalucía a Los Caminos. Později založil vlastní flamenkovou formaci Lagrima. V roce 1999 účinkoval na speciální akci pro Septet Paco de Lucía při příležitosti jejich pražského koncertu. Je finalistou soutěží Concurso Regional de guitarra flamenca de Niño Ricardo v Seville a prestižného španělského festivalu La Union. Vystupoval ve flamenkových tablaech v Seville, včetně El Arenal, které patří mezi nejslavnější flamenková divadla v Seville. Od roku 2002 působí jako první kytarista ve skupině světoznámého tanečníka Juana Polvilla, se kterým se představil na flamenkových událostech ve Španělsku, Francii, Itálii, Německu, Rusku, Japonsku, Kostarice, Peru, Polsku. Kromě Juana Polvilla spolupracoval s dalšími španělskými umělci jako Pilar Ortega, Maria Angeles Gabaldon, Manuela Rios, Fran Espinosa, Ramon Martinez, Canastero, Jose Antonio Carmona, Ismael Fernandez, Manuel de Tane, Gema Caballero. Jako člen slovenské skupiny Los Remedios se účastní mezinárodních hudebních festivalů a turné, vydává CD a je jedním z nejvyhledávanějších kytaristů na Slovensku, v České republice a dalších sousedních zemích. Od roku 2008 spolupracuje na aranžích a hraje v muzikálu Carmen po boku Lucie Bílé.
V Rožnově s Morenitem (kytara a zpěv) vystoupí Michal Caba (cajon) a Václav Greif (piano). facebook Morenito de TrianaFCM Radegast
valašská cimbálová muzika

Psal se rok 1999, když se pár frenštátských hudebních nadšenců rozhodlo, že budou společně rozdávat radost pramenící z lidové hudby všem, kdo o to bude stát. Původní záměr věnovat se výhradně lidové a cimbálové muzice se postupem času změnil a mění se svým způsobem dodnes. Stále však hovoříme o lidové hudbě, i když dle mnoha názorů jsme již poměrně netradiční cimbálová muzika, ve které se odráží i hudba současnosti. Jako název jsme zvolili trochu patrioticky jméno našeho pohanského boha slunce, války, hojnosti a úrody — Radegasta — a aby se to nepletlo, užíváme v názvu zkratku FCM, což je Frenštátská cimbálová muzika anebo Free Cimbal Music. Frenštátská cimbálová muzika Radegast Vás osloví především svým nadšením do hry, které Vás, jak doufáme, dokáže nevídaným způsobem strhnout ke zpěvu či tanci. Při poslechu tak často pookřeje nejedno srdce posluchače.
Členové cimbálové muziky FCM Radegast
Podobně jako hudební styl měnilo se i naše hráčské složení. Přes FCM prošlo několik skvělých muzikantů a kamarádů, kteří jsou v duchu FCM i nadále. Nynější sestava se skládá z tradičního cimbálu, houslí, kontrabasu a klarinetu, který je střídán flétnou a saxofonem.
Radomír Goldy Golas - cimbál; Bořek Vitásek - housle; Lukáš Švajda - basa; Tomáš Frňka - klarinet, flétna a někdy i saxofon

web FCM Radegast

"


KDY A KDE?
pátek 8. listopadu 2019 od 19.00 h (bar od 18.00 h)
3. Etáž, budova Stroza, Bezručova 663, Rožnov p. R. (bývalá Loana) – mapa
Část vstupenek je na sezení, ostatní na stání, ev. si můžete sednout na čisté dřevěné parkety.
Prostor je nekuřácký a bezbariérový (potřebujete-li asistenci s přístupem, zavolejte nám na 608873807, výtah máme).
Rodiče s dětmi vítáni, hodní psi taky.

VSTUPNÉ
180 Kč v předprodeji
199 Kč na místě
150 Kč na místě studenti (ISIC)
děti do osmi let s rodiči zdarma

KOUPIT VSTUPENKY


Hudební fujaré 2019 finančně podpořili město Rožnov pod Radhoštěm a Ministerstvo kultury ČR


Zpět...